O mně

Někteří lidé si na internetu budují své supermanské alter ego. A to já zkrátka nemám rád.

Takže já jsem pořád já – Jakub Milan z Opavy,
toho času bydlící kousek za Prahou.

Pár řádků od zcestovalého cvoka

Na to, že je mi teprve 32, jsem toho stihl docela hodně. Začalo to mým studiem na zemědělské Vyšší odborné škole v Opavě. Ale v tomhle oboru jsem, jak už asi tušíte, nezůstal ani omylem. Pamatujete si, jak vám rodiče říkali, že vám čučení na televizi k ničemu nebude? Pouštějte si americké seriály bez dabingu a možná brzo zjistíte, že je na tom vaše angličtina natolik dobře, že vás klidně přijmou jako markeťáka prakticky kdekoliv. Vím to, mám to osobně vyzkoušeno.

 

Svoje cesty za dobrodružstvím začněte tady

Jen moje cestovatelské zážitky od té doby by vydaly na román a možná ho tady jednou někde najdete. Ale zatím to tu bude všechno spíše o tom, jak se na takové cestování po světě dobře připravit – třeba tím, že svoje auto zaparkujete tam, kde bez problémů vydrží v bezpečí až do vašeho návratu. Protože když se tak docela netrefíte, může vám ho sebrat třeba UNIT (whoviané právě zbystřili), nebo se jednoduše stane obětí nějakého zlodějského prevíta.

Praha už pro vás nebude bludištěm…

Mě osobně trvalo několik let, než jsem se v situaci na pražských parkovištích alespoň trochu zorientoval. A o své znalosti se rád podělím dál. Nabízím varování i dobré tipy. Mám v zásobě spoustu vlastních zkušeností i zajímavých příběhů sesbíraných nad partičkou karet od známých a kamarádů. Chcete-li moje doporučení, poradím vám jedno: plánování svého itineráře při cestě na pražské letiště začněte právě na tomhle blogu.

A když díky mým článkům třeba něco málo ušetříte, budu jenom rád. Dejte si na mě pak v hospodě pivko nebo mi napište pěkný komentář pod článek. Rád si s vámi popovídám a budu se těšit.