Svetry dámské i pánské vás zahřejí a rozzáří den. Které si pořídit?

Ať už hledáte dámské svetry pro svoji potřebu, nebo chcete ozvláštnit šatník vašeho partnera jejich pánskou verzí, neměly byste se spokojit jen s jedním kouskem. Svetry s vánočním motivem nebo dámské svetry s norským vzorem nejsou totiž to jediné, co lze sehnat. Nabídka svetrů je totiž obrovská. V mnoha z nich lze vypadat skvěle a ještě být v teple. 

Svetry dámskému šatníku dodají styl

Pryč jsou časy, kdy svetr byl hlavně od toho, aby hřál a nic dalšího se od něj neočekávalo. V současné době se rozšířila nabídka střihů i materiálů, takže každá žena si může vybrat podle svého vkusu a stylu. A samozřejmě také podle dotyku. I ten je totiž u svetrů velmi důležitý.   

Kardigan patří mezi nejvíce elegantní dámské svetry

Vypadají krásně a ještě jsou i praktické. Můžete je nosit jak k džínům, tak k šatům. Nebo si je lze doma i v práci jen tak přes sebe přehodit v momentě, když máte pocit, že je vám chladno. A za chvíli je zase sundat a nezničit si tím účes. To je úžasná výhoda těchto dlouhých propínacích svetrů. Nemusí se oblékat přes hlavu a pořád v nich budete vypadat dobře. Mrkněte se, jak dobře mohou takové kardigany vypadat.

I rolák může patřit mezi luxusní dámské svetry 

Roláky jsou zase v módě. Nejlepší volbou je ten černý. Hodí se k džínům, sukni, ale i pod košili. Můžete jej vrstvit nebo použít jen tak. A hlavně vám díky němu nebude foukat na krk, což oceníte i po zdravotní stránce. I správnou ochranou krku můžete předejít nachlazení. Mrkněte i na další tipy, abyste prošly podzimem a zimou v co nejlepší kondici.  

Béžový svetr je stálicí mezi podzimními svetry dámskými. K němu si pořiďte ještě ten copánkový

Béžová barva je prostě klasika, která se hodí ke všemu. Chcete-li mít ve svém šatníku něco ještě více pohodového, zkuste ten copánkový. Dodá vašemu stylu ležérnost a vrátí vás ve vzpomínkách k dětství u babičky. Třeba vás to inspiruje a pokusíte se udělat si tento dámský pletený svetr samy. Přesně takový, jaký budete chtít. Pletení zas až tak těžké není. 

Kašmírové svetry pozvednou dámský šatník  na vyšší úroveň 

Chcete-li mít ve svém vlastnictví kousek, který vás zaručeně zahřeje a přitom nebude mít klasický svetrovitý objem, zkuste zapátrat v kategorii produktů z kašmíru. Budete mile překvapeny jejich lehkostí i tím, jak elegantně na vás budou vypadat a přitom krásně hřát. Kašmír je jeden z nejhřejivějších materiálů, které může mít. Svetry z něho jsou více než dokonalé. Mezi celebrity, které tento materiál hřál, se řadí třeba vévodkyně Kate nebo Marilyn Monroe.  

Velkým držákem s elegantním vzhledem mohou být i mohérové svetry z dámských kolekcí

Dalším luxusním kouskem vaší sbírky může být svetr z mohéru. I v tomto případě se jedná o přírodní materiál, tentokrát vlnu z angorských koz. Je neuvěřitelně pevný, takže se vám hned tak nevytahá. A ještě k tomu vás také skvěle zahřeje.  

Jste-li příznivkyní přírodních materiálů, které jsou nejen krásné, ale i funkční a luxusní, kašmírový či mohérový svetr jsou tou správnou volbou. 

Ať už preferujte teplé dámské svetry nebo jen ty vánoční, dejte si pozor na jejich údržbu

Kvalitní a luxusní svetry mohou vydržet i desítky let, aniž by se s nějak vytahaly či žmolkovatěly. Je však třeba dát jim správnou péči. To platí samozřejmě pro všechny pleteniny. Proto si vždy před každým praní zjistěte, z jakých materiálů je váš kousek vyroben a jak se nejlépe zbavit nečistot. Ať svoji krásnou a praktickou sbírku těchto nepřekonatelných oděvů nezničíte jen kvůli neopatrnému praní. Za péči se vám však tento kus oblečení odmění tím, že v něm budete vypadat dobře a nebude vám zima. 

Administrator