Zastavte stárnutí! Známe 5 nejúčinnějších metod omlazení obličeje!

Omlazení obličeje nebylo nikdy jednodušší. Dnešní hektický životní styl, špatná strava, nedostatek spánku a také hromada stresu působí na lidský organismus velmi negativně. Následkem může být spousta zdravotních i estetických komplikací, které zatěžují lidské tělo. Mezi nemocemi jsou to civilizační choroby jako rakovina nebo autoimunitní onemocnění. Mezi estetické problémy patří například předčasně stárnutí pleti, kožní problémy nebo kruhy pod očima. Moderní doba má ovšem i velmi vyspělou oblast estetické medicíny, která dokáže díky moderním metodám eliminovat projevy a procesy stárnutí i bez použití skalpelu! Které metody máme na mysli?

Kosmetické přípravky

Jednou z forem péče o stárnoucí pokožku, je použití kosmetiky s látkami, které mají omlazující účinky. Patří mezi ně například produkty s těmito funkčními látkami:

Nevýhodou těchto krémů je fakt, že veškerý jejich efekt nemá výrazný dlouhotrvající účinek. Je nutná každodenní aplikace. Jakmile není krém aplikován na pokožku, omlazující efekt vymizí a pleť není žádným způsobem omlazena.

Terapie laserem

Laser si našel na poli estetické péče o tělo svoje významné místo díky svým schopnostem a dlouhodobým pozitivním účinkům na ošetřovanou pleť. S jeho pomocí lze odstraňovat nejen vrásky a projevy stárnutí, ale také jizvy, nerovnosti pleti nebo pigmentové skvrny.

Omlazení pleti laserem funguje díky schopnostem laserového paprsku, který dokáže kontaktem s pokožkou odstranit její svrchní část, tedy odumřelé buňky a dále vyhladit její strukturu. Působením laserového paprsku jsou také v hlubších vrstvách pokožky aktivovány přirozeně omlazujici schopnosti pokožky, například obnovená tvorba vlastního kolagenu.

Znáte mezoterapii?

Mezoterapie patří mezi moderní procedury omlazení pokožky, při které dochází k aktivaci činnosti kolagenu v pokožce a také přirozené obnovy buněk. Díky této metodě dochází k vypnutí pokožky, redukci vrásek a také k celkově lepšímu vzhledu pokožky.

Kombinace jedinečných metod ubere až 10 let!

Na poli neinvazivního způsobu, jak omládnout, existuje jedinečná kombinace dvou metod - frakcionovaného intenzivního ultrazvuku (Ultratherapie Xlift) společně s Thermage využívající radiofrekvenční pulzy. Kombinace těchto metod dokáže nakopnout tvorbu kolagenu, zpevnit kontury obličeje a během jednoho ambulantního sezení dlouhodobě omladí pokožku klidně i o 10 let. Znáte metodu 4D liftingu?

Pečujte o pleť doma!

Existuje mnoho způsobů, jak podpořit zdravý a mladistvý vzhled pokožky. Obchody či internet nabízejí široké množství různých kosmetických produktů. O pleť lze pečovat s nimi, ale i bez nich. Doma můžete zkusit například:

 • masáž obličeje přírodními omlazujícími oleji - speciálními hmaty lze eliminovat vrásky a osvěžit pokožku na obličeji, krku i dekoltu
 • peeling z obchodu nebo z kuchyňských surovin - odstranění odumřelých buněk projasní a omladí  pokožku
 • obličejovou gymnastiku nebo jógu - speciální soubor cviků obličejových svalů, které dokážou vypnout unavenou pleť
 • masky a krémy z drogerie - každodenní pravidelná péče pro jakýkoliv typ pleti
 • dostatečný pitný režim, který se postará o hydrataci pokožky zevnitř
 • zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály - zajistí správný přísun hodnotných látek ze stravy
 • dostatečný spánek - pomáhá pleti s regenerací a zdravým vzhledem. 

Dermatologické ošetření u specialisty

Aplikací speciálních přípravků u odborníka můžeme docílit vyčištění a také hojení nezdravé pleti. Dermatolog pracuje se schválenými produkty, které podléhají pečlivému schvalování léčiv.

Jak mládnete vy?

 • Pomocí kosmetiky, která se musí používat každý den?
 • Prostřednictvím účinných terapií u profesionálů?
 • Životním stylem?
 • Kombinací unikátních metod omlazení na klinikách k tomu určených?

Děkujeme za přízeň a těšíme se společně u dalších článků o krásném a zdravém vzhledu!

Administrator