IPL epilace je lepším řešením než jiné metody používané k odstraňování chloupků - ovšem s jednou výjimkou!

IPL epilace je moderní a spolehlivá metoda. Pro odstraňování nežádoucí chloupků je používána stále častěji. Aby také ne. Na rozdíl od většiny dalších postupů nabízí poměrně efektivní a navíc dlouhodobé řešení každému, kdo se chce svých chloupků zbavit. Holení žiletkou, používání depilačních krémů nebo snad vosku? Zapomeňte! Až na jednu výjimku neexistuje spolehlivější metoda, která vám zajistí jemnou a hladkou pokožku všude tam, kde je to podle vás žádoucí!

 

Jak IPL epilace funguje? 

IPL epilace funguje na principu vysílání světelných pulzů, které pronikají do kůže a jsou absorbovány pigmentem ve vlasových folikulech. Absorbované světlo se přemění na teplo, které pak vlasový folikul poškodí a eliminuje či alespoň omezí schopnost dalšího růstu. Na rozdíl od většiny tradičních metod, jako je třeba běžné holení, používání depilačního vosku či speciálních krémů, nabízí IPL v podstatě trvalé omezení růstu nežádoucích chloupků. Mít jemnou a hladkou pokožku chce většina z nás. Díky IPL epilaci a se správnou a důkladnou péčí toho lze zpravidla dosáhnout.

Pro koho je toto řešení vhodné?

IPL epilace je ideální pro jedince, kteří hledají dlouhodobější řešení. To je zřejmé. Je vhodná pro většinu typů pokožky a také barev chloupků, avšak nejefektivnější je u osob s výrazným kontrastem mezi barvou pokožky a chloupků. To znamená, že nejlepší výsledky jsou obvykle vidět u lidí se světlejší pokožkou a tmavšími chloupky. Technologie IPL může být méně účinná u velmi světlých, šedých nebo také zrzavých chloupků.

 

Jiné metody pokulhávají - s jednou výjimkou

Dá se říci, že IPL epilace stojí tak trochu na průsečíku mezi tradičními metodami odstraňování chloupků a modernějšími technologiemi, jako je třeba dobře známá a vysoce efektivní laserová epilace. Na rozdíl od holení nebo aplikování vosku, což jsou řešení, která poskytují pouze časově velmi omezené výsledky, IPL slibuje dlouhodobé snížení růstu chloupků. 

Oproti laserové epilaci, která využívá jednobarevné světlo pro cílení na vlasové folikuly, však IPL vysílá širší spektrum světelných paprsků, což je zpravidla přece jen o něco méně účinné. IPL je však na druhou stranu zase přístupnější cenově. Co do celkové účinnosti a trvání dosaženého výsledku je ovšem použití laserového přístroje výhodnější.

 • Holení - nabízí dočasný efekt. Odstraňuje chloupky pouze na povrchu pokožky, což znamená, že chloupky brzy znovu narostou. Časté holení může pokožku podráždit a způsobit i další nepříjemnosti, včetně zarůstání chloupků.
 • Voskování - nabízí středně dlouhodobý efekt, jelikož při něm dochází k vytrhávání chloupků i s kořínky, což způsobí, že k jejich opětovnému růst dojde později než u klasického holení. Tato metoda může být poměrně bolestivá a může také způsobit nepříjemné podráždění pokožky a vést také k zarůstání chloupků.
 • Laserová epilace - nabízí skutečně dlouhodobý efekt. Laserové paprsky totiž cílí na melanin v chloupku, což vede k trvalému snížení růstu chloupků. Laser lépe funguje na lidech s výrazným kontrastem mezi barvou pleti a chloupků, a nemusí být tak efektivní u lidí s tmavší pletí nebo světlými chloupky. Ovšem nejmodernější přístroje si už poradí v podstatě se vším. 

.

Odpovědi na nejčastější otázky

Při úvahách o tom, zda vyzkoušet IPL (intenzivní pulzní světlo) epilaci, nebo jestli dát raději přednost jinému řešení, si lidé obvykle kladou nejrůznější otázky. Často mají zkrátka obavy o výsledek, o zdraví své pokožky a tak dále. Zde jsou některé z nejběžnějších dotazů spolu s náležitými odpověďmi. Třeba vám to pomůže rozptýlit případné pochybnosti:

 • Je IPL epilace bolestivá? Odpověď: Někteří lidé cítí jen mírné štípání, jiní jsou samozřejmě citlivější. Každý zkrátka vnímá bolest trochu jinak.
 • Jak dlouho vydrží výsledky? Odpověď: Efekt vydrží poměrně dlouho a jeho trvání se prodlužuje vlivem dlouhodobého využívání IPL metody. 
 • Může být IPL použito na obličeji? Odpověď: Ano, řada přístrojů je pro použití na obličej vhodná, ale je vždy důležité dodržovat pokyny výrobce.
 • Je toto řešení finančně náročné? Ve srovnání s laserem, který je však efektivnější, vychází IPL o něco levněji. 

Je to vážně levnější než ošetření laserem?

Jedním z lákadel IPL epilace je cenová dostupnost tohoto řešení. Jak jsme už řekli, ve srovnání s laserem vychází přece jen levněji. Zatímco pravidelné, ačkoliv nijak časté profesionální ošetření laserovým přístrojem v salonu krásy, může být někdy docela nákladné, za IPL epilátor zaplatíte pouze jednou. A pak už ho můžete doma používat tak často, jak budete potřebovat. Tedy pokud se vám přístroj neporouchá. 

 

Domácí IPL krok za krokem

Každý, kdo se rozhodne pro domácí IPL epilaci, by se měl naučit, jak s epilátorem správně pracovat. Jde o co nejlepší možné výsledky a také o minimalizaci rizik. Nechcete si přece ublížit, že ne? Podrážděná nebo poškozená pokožka není nic příjemného. Takže, jak na to? Krok za krokem:

 • Příprava pokožky: před použitím IPL přístroje je důležité oholit ošetřovanou oblast, aby světlo mohlo efektivně proniknout k folikulům.
 • Výběr správné intenzity: začněte s nižší úrovní intenzity a postupně ji zvyšujte tak, abyste nepoškodili pokožku.
 • Systematické ošetření: ošetřujte pokožku systematicky, aby nedošlo k překrývání nebo vynechání nějakých míst.
 • Opakované ošetření: pro dosažení co nejlepších výsledků je důležité opakovat ošetření podle doporučení výrobce, obvykle jednou za několik týdnů.
 • Péče po ošetření: po každé epilaci důkladně hydratujte pokožku a chraňte ji před sluncem, abyste zamezili jejímu podráždění.

 

Spolehlivé a cenově dostupné

Chcete dát sbohem nežádoucím chloupkům? IPL epilace představuje celkem spolehlivé a navíc i cenově dostupné řešení. Díky možnost použití domácích epilátorů je tato metoda přístupná širokému spektru lidí, kteří hledají alternativu k tradičním metodám odstraňování chloupků. S pravidelným používáním a správnou péčí vám může IPL nabídnout zajímavé výsledky. Tak proč to nevyzkoušet?

Administrator