Ukážu vám, na co se zaměřit pokud hledáte levné parkování u letiště Václava Havla

Najít bezpečné a dostupné parkování u letiště Václava Havla a neutratit přitom majlant je tak trochu sázka do loterie. Proto se jako šikovná alternativa jeví nejrůznější placené služby. I tady však platí pořekadlo, že není všechno zlato, co se třpytí.

Proč už mi nevyhovují free parkoviště?

Ptáte se, kdy jsem přestal parkovat různě po uličkách a zaměřil se na parkoviště placená? Inu přesně ve chvíli, kdy mojí kamarádce vykradli postarší autíčko jen proto, že na zadním sedadle nechala dvě tašky plné starého oblečení, které tak nějak nestihla odnést do charity a chystala se na to po návratu z dovolené. A to parkovala v poměrně bezpečné čtvrti na dohled od služebny městské policie.

Vyděsilo mě to dost. Co kdyby se někomu zalíbilo moje autorádio nebo se rozhodl prozkoumat, co pěkného vozím v uzamykatelném kaslíku u spolujezdce? Nedá se nic dělat, pár stovek za týden přece oželím a zaparkuju svoje auto někde, kde mi na něj dají pozor.

Přívětivé parkování v zahradách aneb slibem nezarmoutíš

Na první pohled to vypadá jako idylka. Za pár stovek zaparkujte na něčí zahradě, majitel vás odveze až na letiště a v den příjezdu opět vyzvedne. O autíčko je postaráno, zloději na něj nemůžou, a když bude mít pan domácí dobrou náladu, možná vám ho i umyje. Idylka? Jen na první pohled! A dost možná za to může onen vyzdvihovaný konkurenční boj, který má přinášet zákazníkům jen samé výhody. Tak vám nevím…

Nechte mi tu klíče, kdyby náhodou…

Tenhle požadavek zní vlastně celkem logicky. Může se stát cokoliv a alespoň nebudete muset hledat ztracené klíče někde v Tunisku. Nicméně pokud na zahradu přijíždíte po krásné štěrkové cestě a po návratu najdete kola celá od bláta, asi začnete tušit, že všechno asi nebylo tak úplně v pořádku.

Přečtěte si o Epic faily, za které si mě kamarádi dodnes dobírají aneb trapasy při parkování u letiště

Tachometr jako skvělý pomocník

Pokud si pamatujete stav tachometru, můžete snadno zjistit, že na něm přibylo pěkných pár kilometrů. Stává se totiž, že se majitel snaží „nacpat“ na svou zahradu co nejvíce potenciálních zákazníků, takže některá auta jednoduše odveze na louku za městem a vrátí je na místo těsně před vaším návratem. Anebo v tom horším případě používá váš vůz jako nákupní tašku pro manželku. Potěšující, že?

Tip od mé maličkosti

Pokud takové parkoviště zkoušíte poprvé, poznamenejte si stav tachometru ideálně před majitelem na nějaký kousek papíru. To ho většinou od podobných kousků spolehlivě odradí.

Rezervačky? To já nedělám!

Od chlápka, který na internetu inzeruje prostor pro maximálně šest aut (z čehož minimálně dvě musejí být smart), zní něco takového celkem úsměvně. Varianty jsou v tomto případě dvě:

  • Buď máte co dočinění s vykukem popsaným výše,
  • nebo máte před sebou majitele, kterému stačí jeho malý píseček a jakmile svoje kapacity zaplní, nic dalšího už ho nezajímá.

Samozřejmě, můžete to risknout a spolehnout se na přívětivou náhodu. Osobně ale dávám přednost trošičku profesionálnějším službám a možnost rezervace považuju za nutné minimum.

Ověřte si, jaké služby jsou opravdu k dispozici

Domluvili jste se s majitelem, že vás po zaparkování hodí na letiště, během dovolené umyje auto a trošičku pošteluje tu zlobící převodovku? Pak si ověřte následující fakta.

Na co se ptát

  • Bude k dispozici odpovídající autosedačka pro dítě? Ne všechny typy totiž pasují do všech aut. Stačí trochu kratší pásy a na problém je zaděláno. Kamarád tak musel jednou vézt svého půlročního synka v náručí, protože kolébka prostě nešla bezpečně přichytit. A nenapadlo ho zavolat si taxíka s odpovídající výbavou.
  • Odehraje se očista v profi myčce nebo všechno odbude zahradní hadice? Obě možnosti mají něco do sebe, od myčky však vždycky chtějte vidět účet. Ať neplatíte za vodu ze studny jako za služby od shellky.
  • Má majitel uzavřené pojištění proti škodám? Bez toho ho k opravě svého auta nikdy nepouštějte. Pro všechny případy.

A to by bylo na téma nešvarů soukromých parkovišť v okolí letiště prozatím vše. Až zase narazím na něco zajímavého, určitě se ozvu. Na jednu stranu už se těším, až se parkování na Ruzyni schová pod zem, ale na druhou stranu bych dost možná přišel o nevšední zdroj zajímavých zážitků. A to by byla škoda, co říkáte?

Administrator