Epic faily, za které si mě kamarádi dodnes dobírají aneb trapasy při parkování u letiště

Najít bezpečné parkování u letiště v okolí Ruzyně na delší dobu než půl dne může být docela adrenalinový zážitek. A občas z toho vzniknou i docela dobré historky pro pobavení publika. A nebyl bych to já, abych si ty nejlepší nechal pro sebe. Říká se, že smích prodlužuje život, takže s chutí do čtení!

Jak jsem se pokoušel vychovávat blbce

Můj první kousek je už trochu starší. Odehrál se v době, kdy bylo na letištních parkovištích P1 Express a P2 Express ještě možné použít tzv. vláček. Zkrátka se stačilo při výjezdu z parkoviště nalepit na auto před vámi a projet pod otevřenou závorou bez zaplacení. Traduje se, že za sebou mohlo takto ošulit systém až deset řidičů, a to už byl pěkný únik z letištní kasy.

Osobně mě takové chování štve. Já platím resp. opouštím parkovací plochu včas, a ten za mnou by neměl? Však já ho vychovám, pitomce jednoho. Vložil jsem lístek a pozoroval, jak se závora pomalu zvedá. Přišlápnutí plynového pedálu vzápětí prostřídala brzda. Maloval jsem si to hezky. Ten za mnou se lekne, taky dupne po brzdě a než se zase rozjede, bude už závora zase dole.

A pak to přišlo

Praxe se však oproti teorii ukázala poněkud odlišná. Týpek za mnou totiž asi zrovna neměl svůj den, takže nejenom, že po brzdě nedupnul, ale navíc mi skončil v kufru. Lekli jsme se řádně oba a mě to navíc stálo ještě pěkných pár tisíc za opravu poškozeného laku a otlučeného blatníku. Vážně suprový začátek dovolené!

A přitom tehdy už ceny nebyly tak nehorázné, protože chvíli předtím proběhlo zlevňování. Možná si to také pamatujete.

Nekoukáš, zaplatíš a rovnou třista!

Také si myslíte, že pokud je někde na značce namalováno velké bílé P na modrém poli a pod ním je nápis free, musíte se díky ní nutně dostat k parkovišti bez poplatků? Tak v okolí Ruzyně to tedy vážně neplatí.

Naopak, dokonce vás mohou zavést na parkoviště, kde zaplatíte i za pouhý průjezd. Nevěříte? Mně se to tedy povedlo. Když za mnou zaklapla závora, měl jsem jen pět minut na to, abych přejel na druhý konec parkoviště a vysvobodil se u její bíločerveně pruhované kolegyně.

Přečtěte si o Parkování u letiště zdarma – jak na to?

Jak jsem chytal drahé lelky

Mě by to však ani ve snu nenapadlo. Místo toho jsem zkoumal, jak moc je tohle parkoviště free a jestli se tady můžu odložit na následující týden. Po uplynutí zmíněné doby (jak jinak, že ano) vylezl z blízké boudičky chlápek a ukázal mi ceník visící na plotě. Při spatřených taxách se mi protočily panenky.

Platilo se za každý započatý den a to rovnou 300 Kč. Neuhádala jsem nic, musel jsem cálovat, jinak by mě odtamtud ani nepustil. A já navíc spěchal pro kamaráda, který už netrpělivě přešlapoval na terminálu.

Bezzubá úřední moc

Když jsem se zpětně dotazoval na můj problém na policii, bylo mi řečeno, že o tom vědí, ale že s tím nic dělat nebudou, protože ceník je vyvěšen na viditelném místě. Tečka. Naštěstí jde už o pár let starou story a dneska už na tom místě podobné vykuky nenajdete. Stejně by mě ale zajímalo, kolik si na takovém výběru za pouhý průjezd vydělali. Vždyť tak drahé nebývalo mýtné ani na Karlově mostě!

Průkaz, pane řidiči a ještě něco navíc

O stání v odstavném pruhu před Terminály 1 a 2 jsem tu už někde psal. Taky mě tam vyhmátli. A to jsem tam netvrdnul ani čtvrt hodiny! Do dneška si myslím, že to na mě bonznul ten taxikář, co předtím dvakrát demonstrativně projel kolem. Tahle žlutá vozítka tu stávají celkem pravidelně a já jednomu z nich očividně zabíral místo.

Taková normální policejní lekačka

„Řidičský průkaz, prosím.“ Je zcela normální, že po takové otázce zpanikaříte a začnete prohmatávat kapsy. Ale když vám zároveň s kýženým dokumentem vypadne do příslušníkovy dlaně taky kondom s nápisem XXL, je o trapas postaráno. Naštěstí to dotyčný nepochopil jako úplatek, jinak bych asi bručel dodnes. S úsměvem mi vrátil oboje a ani nevypisoval pokutový bloček. Prý za vylepšení dne.

A co vy? Také máte nějaký zážitek v podobném duchu? Napište mi ho do komentářů, rád se zasměju s vámi. A doufám, že tyhle potíže už brzy skončí, když nám mají to naše pražské letišťátko už konečně přestavovat.

Administrator