Parkování u letiště zdarma - jak na to?

Pokud váš rodinný rozpočet penězi navíc zrovna nepřetéká, a mohl by si s tím mým v klidu podat ruce, určitě se vám budou hodit tipy na parkování zdarma. Jde o mnou prověřené lokality, s pravidelně aktualizovanými informacemi a dobrými tipy navíc.

Okolí pražského letiště mám proježděné vážně křížem krážem (aby ne, vždyť tu stojí už více než 80 let). A některá zákoutí mají doslova cenu zlata, takže ne že mi je všechny přeberete, až zase v srpnu poletím s rodinou do Itálie 😉

Horký tip - parkování v OC Šestce

Parkování zdarma v obchodních centrech je už evergreenem. Na mnoha místech můžete auto odložit klidně na celý den a nezaplatíte ani halíř. OC Šestka je však v tomto ohledu skutečně výjimkou. Můžete být pryč klidně celý měsíc a nikdo si vašeho vozu ani nevšimne.

Můj rekord je 15 dní, ale měsíční free parkování mám potvrzené ze spolehlivých zdrojů. Je vcelku jedno, jestli zaparkujete na střeše pod rampou nebo uprostřed vnitřních garáží. Neštěkne po vás pes, leda byste zaparkovali jako úplný, ehm, blbec.

Auto si vyzvednete kdykoliv

OC Šestka je otevřená od 8:00 do 22:00 hod. Vjezd na parkoviště ale není ničím omezen. Nenajdete tu žádné závory nebo hlídače. S vyzvednutím tu tedy není problém ani v nočních hodinách. Sice se musíte v tuto dobu smířit s trochu nižší frekvenci MHD, ale nejde o žádný nepřekonatelný problém. Přinejhorším to jistí taxík, že ano.

Jak jsem mazaně odhalil plány majitelů

Osobně si myslím, že je to celé velice chytrá strategie vedení centra. Nevracíte-li se domů v nekřesťanskou hodinu, bude OC Šestka první supermarket, který máte po cestě. Nákup týdenních zásob je proto skoro pravidlem.

Zaparkujete tu vždycky. Výjimku může tvořit jen podzimní údržba runwaií. Tehdy se do OC Šestky stahují milovníci letectví všeho druhu, aby si dobře prohlédli letadla přistávající na náhradní dráze. Tehdy bývá zvláště na střeše trochu plno a o pobíhající děti není nouze. Jde však jen o dva týdny v roce, takže opravdu nic hrozného.

Přečtěte si o Záludné kličky oficiálního parkování na letišti V. H.

Tip pro rodinné taxikáře

Potřebujete-li z letiště pouze někoho vyzvednout, měli byste se bez potíží vejít do patnáctiminutového limitu na oficiálních parkovištích, ovšem budou-li kamarádi připravení hned u východu. Než se tak stane, můžete v klidu parkovat právě v OC Šestce, odkud se za pár minut dostanete až k terminálům. Jde o skvělý (nejenom) mnou vyzkoušený postup.

Když máte náladu na trochu bloudění…

Trpíte-li fobií z nákupních center nebo se vám z nějakého jiného důvod nelíbí parkování v OC Šestce, namiřte si to na Zličín. Právě v téhle pražské čtvrti vzniká v polední době celá řada developerských projektů a spolu s nimi i spousta zrekonstruovaných míst k parkování. K letišti dojdete pohodlně pěšky do 10-20 minut, nebo můžete využít hojných spojů MHD.

Zdaleka se naopak vyhněte nákupní centru OC Zličín. Tady sice také zaparkujete, ale zdarma to nebude. Tedy bude, ale jen za první tři hodiny. Za každou další musíte sáhnout do kapsy pro 50 Kč, takže nic pro ty, co chtějí na parkování ušetřit.

Pozor na dopravu zpátky

Každopádně v noci sem příliš autobusových spojů nezajíždí, takže očekáváte-li návrat v nočních hodinách, nechte si pro jistotu bokem něco na taxíka. Jinak je možné, že vystojíte na terminálu důlek.

Šikovná zastávka pro ranní ptáčata

Potřebujete-li z jakéhokoliv důvodu zaparkovat u terminálů co nejblíže, bude se vám hodit tip na zastávku MHD pojmenovanou Na Padesátníku. Nejblíže je to odtud k Terminálu 3, nicméně do deseti minut jste pěšky kdekoliv na hlavní ploše letiště. Bohužel jde o místo vcelku profláklé, takže šanci na zaparkování máte obvykle jen brzy ráno, a někdy ani to ne. Zajíždět sem odpoledne nemá podle mých zkušeností prakticky cenu.

Místo pro šťastlivce

Naštěstí nejde o nijak velkou zajížďku, takže se to určitě vyplatí alespoň zkusit. Když tu zaparkujete, můžete si gratulovat a budete mít spoustu času na letištní nákupy či nezbytné formality.  Dejte však pozor na značení prostoru vyhrazeného pro zastávku. Přetáhnete-li, můžete brzo očekávat příjezd policie. Ovšem vyhovíte li všem dopravním předpisům, získáte spolehlivé a bezpečné místo sotva pár kroků od letiště. A to se rozhodně vyplatí.

Administrator