Hledáte spolehlivé free parkování v Praze? Pak se těmhle lokalitám raději vyhněte

Některá pražská zákoutí mají v sobě zvláštní kouzlo. Tváří se lákavě, snaží se vás přesvědčit o své bezpečnosti a pak, když to nejméně čekáte, najednou vycení zuby. Objeví se uniformovaný policista s bločkem a tučnou pokutou. A něco takového chce po svém návratu z dovolené zažít jen málokdo.

Škola života za tři stovky

Já to měl napoprvé jen za tři portréty Karla IV. Městem pomazaný obdivovatel historie mi vytýkal stání na trávě, která se pod koly mého auta nenacházela ani v mikroskopickém množství. Jestli byla tahle oranice veřejná zeleň, tak jsem přisámbůh čínskej kloboučník.

Docela nenápadná pastička

A kde se tenhle spolehlivý generátor na pokuty nachází? Stačí zajet skoro k terminálům na parkoviště u zastávky Terminál 3. Oficiální prostor pro odstavení vašeho motorového miláčka je ohraničen štěrkem. Dobruslíte-li na bláto, můžete brzy očekávat návštěvu městské policie. Zvláště ve všedních dnech dopoledne se tu zjevují minimálně jednou za hodinu. A neuhádáte to. Veřejná zeleň je zkrátka veřejná zeleň, i kdyby se aktuálně podobala spíš krajině okolo Černobylu. A bude vás to stát rovných třista. A to je skoro polovina částky, kterou zaplatíte za týdenní odstavení auta přímo na oficiálním letištním parkovišti. Možná to nevíte, ale zlevňovali.

Horor pro řidiče jménem New York

Ale pokud právě teď chcete začít nadávat a hořekovat nad stavem svého bankovního konta, ukážu vám, že na světě jsou ještě mnohem horší místa pro parkování než Praha. Osobně můžu posloužit zkušenostmi třeba z New Yorku.

Přečtěte si o Ukážu vám, na co se zaměřit pokud hledáte levné parkování u letiště Václava Havla

Není třista jako třista

Místo na parkování tu totiž prostě není, nevlastníte-li rezidenční kartičku nebo podobné lejstro. Všechna parkoviště jsou přecpaná, uličky nekompromisně osazené značkami zakazujícími parkování. Takže co teď? Pokud vás napadne, že byste se možná vešli do mezery mezi popelnicemi nebo na trávník před místní školku, rychle na to zapomeňte.

Stačí deset minut a strážci pořádku si vás najdou. Nejspíš je zavolá některá místní aktivní sousedská hlídka. Domluvu nečekejte, připravte si peněženku. Bude to taky za třista, ale dolarů. Takže u nás si vlastně můžeme pískat.

Spojovací komunikace mezi letištními areály není pro vás

Zamíříte-li do Prahy, budete muset brzy dát za pravdu všem těm stěžovatelům, kteří poukazují na mizerně umístěné ukazatele a všeobecně špatné značení. Najít cestu na letiště tak může být úkol vskutku hodný Einsteina.

Tak proč si neusnadnit cestu a neprobojovat si místo za tím autobusem, který si to právě čirou náhodou šine přesně vaším směrem? Kdekoliv jinde by to byl skvělý nápad, ale ne v našem hlavním městě. Existuje tu poměrně hodně zón, kam se dostane jen MHD a zastávka mezi letištními areály Sever a Jih je rozhodně jednou z nich.

Nepovolaným osobám vjezd zakázán

Kromě autobusu sem totiž mají přístup pouze zaměstnanci letiště. Ano, před vjezdem samozřejmě stojí zákaz vjezdu, ale stopujete-li ostříleného pražského autobusáka, snadno unikne vaší pozornosti.

Nikde jinde není policie tak rychle

Takže vjedete dovnitř, začnete se rozhlížet po místě k zaparkování… a už vás mají. Policie má totiž tohle místo obšancované spoustou kamer. Takže smůla, neuniknete. A vaše peněženka bude rázem o pár stovek lehčí.

To už je lepší risknout mírné přetažení na ofiko plochách jako řidiči taxíků. Stojí za to vědět o tom víc.

Jenom si vyřídím letenky…

… a zastavím v připojováku. Proč vlastně ne? Taxikáři tu stojí pořád a k letišti je to odtud coby kamenem dohodil. Pokud na vás silnice před Terminály 1 a 2 působ podobným dojmem, zbystřete. Zastavení tady je totiž na vlastní nebezpečí.

Občas to zkrátka nevyjde

Na internetu najdete dost zkušeností od těch, kteří jednoduše nahodili parkovačky a čekali přes hodinu nebo na tutéž dobu auto zamkli a jali se vyřizovat něco důležitého na letišti. Také takovou zkušenost mám, ale rozhodně není pravidlem. Budete-li mít opravdu smůlu, objeví se tu policie už za 10 minut (zase ty hlídací kamery).

A pro vaše šetření za parkoviště rozhodně nebudou mít pochopení. Bývá to tu za pětistovku, ale nesmíte se hádat. V takovém případě částka rychle narůstá.

Administrator